לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות לך

אנחנו איתך, מלווים אותך בהתאמה אישית, מהעבודה הראשונה ועד הפנסיה. נכונים לגייס את מיטב המומחים, אסטרטגית, שיווקית ומכירתית למען השגשוג של העסק שלך.

היום הוא ההזדמנות שלך לבנות את המחר הרצוי

קן פוירו

סוף שנת המס 2022 – פעולות שכדאי לבצע

סוף שנת המס הינו ב 31.12 (בעבר סוף שנת מס היה ב 31.3)

נותרו עוד מספר ימים, בואו נבדוק כיצד אנו יכולים לממש את זכויותינו

ליקטנו עבורכם כמה רעיונות (וגם סרטון מצורף הנראה למעלה):

פנסיה

  1. עצמאים – חשוב לבדוק שההפקדות שבוצעו לקרן הפנסיה תואמות את ההכנסות, ניתן לבצע בסוף שנה הפקדה חד פעמית, מומלץ להפקיד באופן שוטף כל חודש, כך שנוכל לעקוב אחר ההוצאות, הפקדה לקרן פנסיה מזכה אתכם בהטבות מס. (לקריאה על הטבות המס https://www.kolzchut.org.il/he )
  2. שכירים – במידה וישנה הכנסה לא מבוטחת, ניתן לבצע הפקדה לקרן פנסיה באופן עצמאי (סעיף 47), ישנם מקומות עבודה שמבצעים זאת לפי בקשת העובד, במידה ולא, ניתן לפנות ישירות אל קרן הפנסיה.

גמל להשקעה – ניתן להפקיד לגמל להשקעה עד 72,616 ₪ לשנה לתעודת זהות, (בינואר 2023 מתחילה שנה חדשה ויפורסמו התקרות),

למי זה מתאים?

לכל מי שרוצה לחסוך לטווח בינוני, הכספים נזילים והרווחים חייבים במס.

במידה והפנסיה שלכם נמוכה, או שאינכם בטוחים מה תרצו בעתיד, גמל להשקעה יכול להוות פתרון. מתאים גם לבעלי שכר גבוה, שחלק מהכנסתם אינה מבוטחת.

מוזמנים להקשיב להרצאה שהעברנו בנושא https://youtu.be/43fpT95-q_k

קרן השתלמות

  1. עצמאים –  הפקדות לקרן השתלמות לעצמאים בגובה של עד 4.5% מההכנסה החייבת (הכנסות פחות הוצאות מוכרות) ועד 12,150 ₪ בשנה (נכון ל-2022) יוכרו כהוצאה מוכרת לצורך הטבות מס הכנסה. רווחים שנצברו בקרן יהיו פטורים ממס רווחי הון אם הסכום שהופקד מדי שנה לא עלה על 18,960 ₪ (נכון ל-2022) והכספים נמשכו לאחר 6 שנות ותק. מומלץ להפקיד עד תקרה של 18,960 ₪ לצורך פטור ממס רווחי הון (זאת יכולה להיות חלופה לתיק השקעות החייב במס רווחי הון).
  2. שכיר ועצמאי – ניתן ליהנות מפטור ממס רווחי הון על קרן ההשתלמות גם במעמד שכיר (עד תקרה של 15,712 ₪ וגם במעמד עצמאי, תקרה של 18,960 ₪  (יש כפל הטבות!)

טיפול בפיצויים

פרשתם השנה וקיבלתם מענקי פרישה מהמעסיק החייבים במס? תוכלו לקבל החזר מהמעסיק ובלבד שתטפלו מול פקיד שומה בפטור על הפיצויים (טופס 161 א) וחשוב למסור למעסיק את האישור בהקדם, כדי שיטופל במערכת השכר של שנת 2022, אחרת, תאלצו להגיש דו"ח לשנת 2022, אותו ניתן להגיש רק בחודש אפריל 2023

תאום מס

במידה ואתם עובדים בשני מקומות עבודה או מקבלים הכנסה משני מקורות, כולל פנסיה, אפשר וצריך לבצע תאום מס כך שמדרגות המס יכללו את שני המעסיקים, אחרת המעסיק השני ינכה לכם 47% מס!

במידה ואתם מתגוררים באזור המקנה הטבות מס – יש לעדכן את המעסיק לפני סוף השנה ולפני סגירת המשכורות, ניתן לגשת למס הכנסה למלא טופס 101

החזרי מס

מס הכנסה מאפשר להגיש בקשות להחזר מס עבור שנים קודמות אבל רק 6 שנים אחורה.

ולכן חשוב שתבדקו אם יש בידכם הוצאות עליהם מגיע לכם החזרים, הפסדי הון או נקודות זיכוי, שלא הצהרתם עליהם במהלך השנה או תשלום מס שבח ששולם ויתכן ומגיע לכם החזר.

התאמת מקדמות

עצמאים, חשוב לבדוק עם יועץ המס או רואה החשבון האם המקדמות אותם אתם משלמים מתאימים להכנסה שלכם, שלא תמצאו את עצמכם פתאום חייבים כספים ולא יודעים איך לשלם אותם.

כמו כן, מול ביטוח לאומי, חשוב לדווח נכון כך שבמקרה של נכות תקבלו את הפיצוי הנכון.